Kripto Boğası Döndü: Bitcoin, Ethereum, XRP, Litecoin Tahminleri

Kriptokoin.com-Kripto para piyasasını takip eden kimselerin hatırlayacakları üzere 2017 yılında meydana Bitcoin’in parabolik ilerlemesinden bu yana kripto para piyasasının tamamı, şirketlerin iflasına, yaygın işten çıkarmalara, yatırımcılar ve madencilerin de teslim olmasına neden olan acımasız bir ayı piyasasına kilitlenmiş vaziyette. Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Ripple gibi kripto para dünyasının önde gelen coinleri bile, tüm zamanların en yüksek seviyelerinden  % 85 veya daha fazla oranlarda düşüşler yaşamış durumdalar.

Yükseliş fiyatı momentumunun olmaması yanlamasına bir çizginin oluşmasına neden oldu. Haliyle bu durum da uzun vadeli boğaların piyasada görülmesini gerektirdi. Şimdi  bu uzun vadeli boğalar halen daha ayı piyasasının bitmesini bekliyor. Son boğa koşusu sırasında itibar kazanan, üretken bir Ethereum teknik analisti, Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Ripple’ın son derece yüksek fiyat seviyelerine ulaşacaklarını göstermek üzere bu kripto paraların 20 aydan fazla süren bir kış uykusundan uyandığını belirtiyor. Analist çılgın fiyat hedefleri ve her bir coinin ne zaman patlama yapacağına dair tahminlerde bulunuyor.

TA Uzmanı Bitcoin, Ethereum, Ripple ve Litecoin İçin Cesur Fiyat Tahminleriyle Geri Döndü

Twitter ve Reddit kullanıcısı ScienceGuy9489, Bitcoin’in parabolik hale gelmesinden ve uzun, zorlu bir ayı piyasasına yol açan daha sonraki bir düzeltmeyi deneyimlemesinden çok önce, Haziran 2017’den beri kripto para sahnesinde kayıpları oynayan bir kişilik.

Ripple

Kısa bir süre önce, “bir sonraki boğa koşusu için hazırlanmış olduğumuzu” öngören ScienceGuy9489’ın grafikleri, Reddit’in en üst sıralarında yer aldı. Twitter gönderileri ise kripto para topluluğunda bir kıpırdanmaya neden oldu. En son paylaşılan grafiklerde, yatırımcı, Bitcoin ve Ethereum için kırılma tarihlerinin yanı sıra, Ripple (XRP) ve Litecoin ile birlikte iki kripto para birimi için fiyat hedefleri öngörüyor.

Yatırımcı, Ocak 2018’in başlarında bulunduğu yaklaşık 4 Dolarlık  üst seviyeye ulaşıncaya kadar kilit düşüş yönlü trendlere hazırlanan Ripple’ın şu anda “bir kırılma fırsatı yaşayacağını” ileri sürüyor. Analist Ripple’ın 4 Dolarlık bir fiyat hedefine doğru bir kırılma yaşayacağını düşünüyor.

Litecoin

Son zamanlarda özellikle de son birkaç haftadır yükseliş eğilimini harekete geçiren Litecoin için yatırımcı şu anda “kırılmaya çalışıyor” tespitinde bulunuyor. ScienceGuy9489, Charlie Lee tarafından yaratılan kripto para birimi için, 650 dolarlık bir fiyat hedefi belirlemiş durumda ve bu durum Litecoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkacağına işaret ediyor.

Bitcoin

Son olarak, tüm kripto para birimlerinin kralı olan Bitcoin için, yatırımcı 11 Nisan 2019 tarihini hedef olarak belirliyor ve sadece birkaç hafta uzaklıktaki bu tarihin Bitcoin için “Fırlama tarihi” olacağını belirtiyor. Bitcoin’in bir kırılma yaşadığı zaman için bir fiyat hedefi de belirleyen analist, hedef fiyatın tüm zamanların en yükseği olan 28.100 Dolar olacağını öngörüyor.

Kripto Para Topluluğunun Analiste Bakışı

Bu grafikleri ve tuhaf fiyat hedeflerini görüntüleyen herkesin şimdi kafalarında soru işaretleri oluşması normal karşılanabilir. Diğer taraftan bu analistin uzun zamandır ortalıkta olmamasından dolayı söylediği şeylerin değersiz olduğu da düşünülebilir. Ancak tüm kripto para birimi topluluğunun bir analiste böyle bir ilgi göstermesinin nadir ve değerli bir durum olduğunu hemen hatırlatalım. Ayrıca bir boğa koşusu sırasında ortadan kaybolan bir kripto para analistinin uzun bir aradan sonra değerlendirme yapmış olması da eşsiz bir durum. Ayı piyasası sona erdiğinde tekrar geri dönmek de kripto para topluluğunun dikkatini çekiyor.

Yatırımcının değerli tahminlerinin realiteye dönüşüp dönüşmeyeceği zaman içerisinde belli olacak. Ancak, kripto para topluluğunun tümünün, kırılma tarihlerinden herhangi birinde fiyat hedeflerine ulaşılıp ulaşılmadığını yakından takip edeceği kesin.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

 

http://platform.twitter.com/widgets.js

Crypto Destroyer

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.